Vaatamisväärsused ja meelelahutus

LÕUNA-EESTI

Vaatamisväärsused ja meelelahutus Võrus

Võru linnas teil juba igav ei hakka. Peale selle, et saate päeval tutvuda erinevate vaatamisväärsustega, saate õhtuid sisustada erinevate kultuuriürituste ja kontsertitega.

Kino, kontsert, teater Võrus

Kultuurimajas Kannel, mis asub Kubija hotell- loodusspaast 5 km kaugusel, saab kuulata kontserdeid, vaadata teatrietendusi või hoopis kinos filme.

Kunstisalong

Avatud Ateljee kunstisalongis korraldatakse erinevaid kunstikursuseid, saab vaadata ja kaasa osta erinevaid maale ja keraamikat.

Võru linna ööklubid ja pubid

Võru linn

Kauni Tamula järve kaldal asuv Võru linn on asutatud 21.august 1784.a. Võru vanalinna omapäraks on reeglipärase planeeringuga ning korrapärane, täisnurkselt ristuv tänavavõrgustik. Võrus tuleks kindlasti külastada Võrumaa Muuseumi ja Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum. Kindlasti soovitame külastada ka Võru Tamula ranna promenaadi, kus on suurepärased võimalused veemõnude nautimiseks ning rannaatraktsioonidel leiab tegevust nii suur kui ka väike.
Küsi Kubija hotell- loodusspaa vastuvõtust lisainfot Võru vaatamisväärsuste kohta.

Põlvamaa

Põlva linnas, mis tekkis 15. Sajandil kaubateede ristumiskohale ehitatud kiriku ümber on tänapäeval palju avastamist. Põlvamaal ajaloolise Postitee ääres asuvad Eesti Talurahvamuuseum ja Eesti Maanteemuuseum. Põlvamaal asub ka üks Eesti terviklikumalt säilinud hoonestikuga mõisaid – Mooste Mõis.

Tutvu ka Põlvamaal ajaveetmise võimalustega.

Valgamaa

Valga, Eesti piirilinn on omaette vaatamisväärsus juba selle pärast, et osa sellest linnast asub Eesti, teine osa Läti riigi territooriumil. Valgamaal tasub külastada kindlasti Lossispaad Wagenküll ja selle parki, samuti Helme ordulossi varemeid ja koobastikku. Need on ainult mõned paigad, mida seal piirkonnas külastada, tutvu ka teiste Valgamaa vaatamisväärsustega.

Setomaa

Enne Setomaale tulekut tuleks kindlasti pisut kodutööd teha – on kohapeal lihtsam. Setomaal võib sageli olla nii, et kõige tähtsam on silmale nähtamatu, sestap tuleks Setomaa külastamist alustada Seto Talumuuseumist, mis asub Värskas. Muuseumi Tsäimajas saab ka huvitavalt ja hästi süüa. Soovitame lahtioleku ajad internetist üle kontrollida enne plaanitavat külastust! Et saada aimu külaelust Setomaal, tasuks kindlasti külastada Lüübnitsa ja Beresje külasid.