Lastega Võrumaal

LASTEGA KOOS

Mida külastada lastega Lõuna-Eestis

Kõik toredad ja põnevad asjad lastele tundub nagu oleks loodud just Lõuna-Eestisse, seepärast peaks lastega siia tulema lausa kauemaks puhkama. Kubija hotell-loodusspaa pakub lastega peredele majutust koos rikkaliku hommiku- ja õhtusöögiga, lisaks Vee- ja Saunakeskuse külastust.

  • Pokumaa on Edgar Valteri teoste põhjal valminud keskus, kus lapsed saavad koos Pokudega õpida tundma loodust, tutvuda Pokude hingeeluga ja saada osa erinevatest üritustest.
  • Liikluslinn Võrumaal on ideaalne koht liikluse õppimiseks, kus väikestel tänavatel autodega ja jalgsi ringi liikudes saavad selgeks kõige tähtsamad liiklusreeglid.
  • Vastseliina Piiskoplinnus, Vana–Vastseliinas piiskopilinnuse jalamil asuva Vastseliina linnuse külastuskeskuse väljapanekute teemaks on keskaeg, mida tõlgendame mänguliselt erinevate lugude ja tegevuste kaudu. Me ei ole keskaeg, me ei näitle keskaega, vaid mängime keskaega – ajalugu ja esivanemate kultuuri austades ning minuteid lugemata.
  • Ponimaal saab näha Eestis aretatud armsaid hobuseid ja nende seljas ratsutada.
  • Valgesool on kauni rabamaastiku vaatlemiseks üks toredamaid võimalusi ronida koos lastega 24 m kõrgusessee puidust Valgesoo vaatetorni. Torni jalami juures saab alguse rabasse suunduv laudtee, mis on piisavalt lai ka lapsevankri ja ratastooli jaoks.
  • Taevaskojas kordki elus ära käia olevat iga eestlase püha kohus. Sestap polegi vaja rohkem põhjuseid, miks külastada seda suurejoonelist kaitseala. Suuremad saavad kena paarikilomeetrise jalutuskäigu, pere nooremad ohjeldamatult joosta ja lustida, kõrgeid liivakivikaljusid imetleda ja karastavast allikast janu kustutada. Sõitke kindlasti ka romantilise jõelaeva Lonnyga, mis väljub suvel Saesaare tammi juurest igal täistunnil.
  • Maanteemuuseumis, mis asub Kubija hotell- loodusspaast vaid 25 km kaugusel, saavad pere pisemad sõita pedaalautodega ning suuremad tutvuda elektriautode ja reaktsioonikiiruse mõõtjaga.
  • Värska Veeparadiis jääb küll Kubija hotell-loodusspaast natukene eemale, kuid on samuti suurepärane ajaveetmiskoht peredele, kus mõeldud ka kõige pisematele: seal on laste- ja beebibassein, 37-kraadise veega, üks päris madal ja teine 60-sentimeetri sügavune ning puhas minaraalvesi mullivannides. Sama Värska vesi, mida aastakümneid joodud. Kuni viieaastastele lastele on veekeskuse külastus tasuta!
  • Jaaniraotu talu linnupark asub mitte kaugel Meenikunnost, Põlva- ja Võrumaa piiril ja on koht, kus elavad jaanalinnud, papagoid, kakud – üle 50 nimetuse erinevaid linde. Lisaks toredaid loomi: maarad, eeslid ning kääbustest kitsed, küülikud ja sead ning üht-teist veel. Põnevust jagub linnupargis kõigile – pisipõnnidest vanaemade-vanaisadeni. Tamula järve promenaad Võru linnas ei paku mitte ainult ujumisvõimalusi aga ka mänguväljakut purskkaevu ja mitmeid atraktsioone lastele, et rannas olemise aega meeldivalt sisustada.