Elamuspuhkus

ELAMUSPUHKUS

Miks minna Lõuna-Eestisse?

…sest Lõuna-Eestis on palju vaadata ja oma käega katsuda.

Elamusi nii suurtele kui väikestele pakub oma häält tegeva klavertrepiga Lasva veetorn.

Lindude ja loomade erinevate liikidega saab tutvuda Jaaniraotu linnupargis, kus elab üle 40 asuka ja Alaveski loomapagis. Selles pargis elab umbes 90 looma ja 28 faasanit kui külalistel on soovitav on tulekust ette teatada.

Huvitava elamuse saab Tõustimäe tähetorni ja päikesekella vaatama minnes ning samu Metsamoori elu ja elamist tutvustavas Metsamoori perepargis.

Kellel huvi looduse ja selle imede vastu, siis kindlasti tuleks ära käia ka Eestimaa ainsas kanjonis Hinnil, ning Eesti kõrgeima mäe tipus – Suurel Munamäel, mille kõrgus merepinnast on 318 meetrit.

Huvitavat avastamist Lõuna-Eestis on veel: inimtekkeliste Piusa koobaste külastusekeskuses saab 3-D arvutimudelil kaudu virtuaalselt jalutada Piusa liivakoobastes. Koobaste läheduses asub ka legendaarne Metsavennatalu, kus metsavendade radadel korraldatakse retki ja võimalus rentida paate ja jalgrattaid,  – ikka selleks et ilusat Lõuna-Eesti maastikuga saaksite ise lähemalt tuttavaks.

Kui tahta näha ühte töökorras ja tegutsevat veskit peate suuna võtma Küti Mäeveskile. Samuti iidseid traditsioone austav Sepa Talu pakub külastajatele võimalust vaadata iidset sepatööd ning soovikorral ise raskel ametil kätt proovida. Kui enda sepatöötulemus just kiita pole on alati võimalik ilusaid sepiseid kohapealt kaasa osta.

Erinevad talud Lõuna-Eestis ja Võrumaal pakuvad külalistele võimalust tutvuda taluelu ja agro-turismiga. Kuulsat Nopri Talumeierit, kus võimalus näha kaasaegset piimakarjakasvatust, lüpsiplatsi ja naturaalsete piimatoodete sündi. Hurda talus asub duriidide horoskoobi järgi rajatud park, tutvustatakse ravimtaimi, talumuuseumit ja saab näha taluteatrit. Tuti talu  korraldab käsitöö õpitubasid ja Mooska talu erinevaid matkasid, leivateo koolitusi ja suitsuliha valmistamise koolitusi. Pärast tegusat päeva saab samas talus nautida ka suitsusaun.

Kui suitsusaunast einult ei piisa on võimalik Saunamaal nautida ja koged lisaks suitsusaunale ka muid erinevaid saunatüüpe sealhulgas ka indiaani- ja kilesauna.

Omaette elamus on kindlasti ka koerarakendiretked Haanjamaal.

*Tuletame Teile kindlasti ka meelde, et enamus Talude ja vaatamisväärsuste külastamine tuleb koha omanikuga eelnevalt kokku leppida. Oodatud külalised on need, kes oma tulekust ette teatavad.